האיגוד לספורט הניווט בישראל

Israel Orienteering Association

<-- לחץ כאן לתפריט

גימזו  ליגה מקומית
שבת, 09 פברואר, 2019
תחרות מקומית
זינוקים עד 11:00
שעת גג 13:00
מסלולים
מסלולמרחקמספר מפות נותרות
קצרצר 2 ק'מ[2]
קצר 3.4 ק'מ[0]
בינוני 4.8 ק'מ[0]
ארוך 6.8 ק'מ[0]
הרשמה מראש 20 שח (לחברי איגוד)
40 שח (לחצוניים)
הרשמה מוקדמת עד08/02/2019 18:00 [ההרשמה המוקדמת הסתיימה]
הרשמה במקום אין הרשמה בשטח!!! ההרשמה תסתיים עם גמר המפות או ביום שישי 8.2 18.00!!!

ארגון

מועדון מארגן חבל מודיעין
תכנון מסלולים איתיאל תלם
בקרת מסלולים אלי סרגה
ניהול ארוע שימי חובב
פרטי התקשרות 0544778111

מפה

שם המפה גימזו [ת] press image to enlarge
סוג שטח מטעים
קנ"מ 1:10000
תאריך מיפוי 2010

מידע נוסף ודרכי הגעה

הוראות הגעה נכנסים ליער מכביש 443 במצפה מודיעין. ויורדים דרומה עם הכביש ולפי שלטי ההכוונה. מי שמכיר מדובר בחניון ה"סוסים" בו כבר נערכו תחרויות ניווט בעבר.
מידע נוסף

הכינוס באזור מוצל עם שולחנות פיקניק, במרחק כ 200 מטר מהחניה.

דבר המתכנן - איתיאל תלם

מפת גימזו משנת 2010, מעודכנת עם סינגלים שנוספו מאז, היא מפה מגוונת מאוד ומרובת פרטים. בצפונה ובמזרחה יער, בד"כ נוח לריצה. בדרומה שתי גבעות – במזרחית שטח חצי פתוח מרובה גדרות אבנים, במערבית , היא תל גימזו, שטח פתוח מרובה גלי אבנים. בין שתיהן מפרידים שדות מעובדים שאין לחצותם אלא במעבר או שביל מוסדר. מרכז המפה ברובו שטח חצי פתוח, מרובה מטעי זיתים וגדרות צבר. בחלק המערבי של המפה- שטח פתוח נוח לריצה.

המסלול הארוך עובר בכל תוואי השטח וכולל מגוון עבירויות. שאר המסלולים לא עוברים בגבעות הדרומיות. המסלולים כוללים שינויי כיוון רבים ומגוון אורכי לג. נדרש ניווט עדין למרות ריבוי הפרטים.

השטח מחורץ בשבילים רבים אך יש לשים לב שלפעמים הם אינם ברורים תחת המרבד הירוק שכיסה אותם. אותו עשב ירוק מסתיר גם לעיתים גלי אבנים מחורבות הכפר ג'ימזו ורצוי להאט בקטעים אלו ולנוע על קרקע מוצקה.

יש להיזהר מבורות !!!

חלקם בורות מים וחלקם בורות קבורה חצובים מימי הישוב היהודי גימזו בתקופת המשנה והתלמוד. כמו כן אין לחצות את השטח המקווקו, בו קיים המאהל הבדואי והעדרים האחראים לרעיה המבוקרת ביער, יחד עם כלביהן.

השטח כולו ירוק מלבלב ופורח בשלל גוונים והמראה "עוצר נשימה" במיוחד אם עליתם לתל... מה שמומלץ גם לאחר הניווט. רק חבל שג'יפים ואופני שטח רבים חרצו ופגעו בחלק ממדרונותיו.

מי שילך במסלול העממי ///בוטל!!!///יתחיל ביער האורנים, ברושים ואקליפטוסים  ויסיים דרך הזיתים והצברים. בדרכו יעבור במצבה גדולה ללוחמי ההגנה שעלו במקום על מוקש ויעלה לתל גימזו למצפה לזכר בני הפלוגה הדתית שנפלו בתל במלחמת העצמאות. בעליה לתל אפשר להבחין במצבות של בית הקברות המוסלמי של הכפר הערבי ג'ימזו, ש 1750 תושביו נאלצו לברוח בשנת 1948 בקרבות מבצע דני.
מי שירצה לוותר על העליה לתל יוכל לקצר ולהמשיך את המסלול הטבעתי מתחנה 5 ל-8.

בהצלחה לכולם ובתקווה לראות הרבה פנים מחוייכות בסיום היום!

--------------------

בכינוס תהיה עמדה של החברה להגנת הטבע שם תוכלו ללמוד על המסדרון האקולוגי של מודיעין וגם להתנסות באפליקציה למיפוי ואיסוף נתונים על מפגעים במסדרון האקולוגי. חברי מועדון הניווט חבל מודיעין כבר נרתמו לפרויקט ומזמינים אתכם להצטרף.

מידע נוסף על המסדרון האקולוגי.

 

 
הזינו כתובת מוצא לקבלת הנחיות הגעה   יעד ברירת מחדל הינו הכינוס, ניתן לבחר סמן אחר כיעד

--- טרם נטענה מפה ---