האיגוד לספורט הניווט בישראל

Israel Orienteering Association

<-- לחץ כאן לתפריט

סוגי אירועים

נקדים ונאמר כי כל האירועים פתוחים לקהל הרחב ובכולם מתקיימים מסלולים תחרותיים לצד מסלול עממי (אלא אם נאמר אחרת). ההבדלים בין סוגי האירועים השונים אינם משמעותיים לנווט המזדמן היות ועיקר ההבדלים משפיעים רק על ספורטאים הפעילים באיגוד.

ניווט ארצי

מתאפיין בכללים נוקשים של אורכי מסלולים וחלוקה מוגדרת לקטגוריות גיל, מין ויכולת. בניווטים הארציים 8 מסלולים תחרותיים. בניווט זה הספורטאים צוברים ניקוד כחלק מהליגה האישית והמועדונית.

ניווט מקומי

אירוע שמטרתו להגביר את החשיפה לספורט הניווט באזור המועדון המקומי לצד האפשרות להרוויח אימון טוב באווירה תחרותית סוגי הניווטים נתונים לשיקול המועדון המארגן ולדמיונו: ניווט סקור, ניווט זיכרון, ניווט ספרינט, ניווט למרחק קצר, ניווט למרחק ארוך, ניווט לילה, שליחים של איש אחד...

ניווט באופני הרים

כמו ניווט ארצי, רק ברכיבה על אופני הרים.3 מסלולים תחרותיים הנחלקים לקטגוריות גיל, מין ויכולת.

ניווט שליחים

תחרות קבוצתית ומועדונית כחלק מהליגה הארצית, זוהי למעשה אליפות המועדונים בשליחים ובה מתחרות קבוצות בנות 3 ספורטאים.

מרתון הרים

תחרות קבוצתית הנמשכת מספר שעות ומשלבת בין ניווט ברמה קלה, כושר גופני ועבודת צוות. באירוע מסוג זה צריכים הצוותים לצבור מספר נקודות מקסימלי בזמן העומד לרשותם (12, 8, 6 או 4 שעות).

אימון ניווט

כשמו כן הוא – אימון. מבנה האימון ומטרתו נתונים לשיקולי המארגנים ולרוב נעשים באווירה נינוחה לא תחרותית שבה ניתן דגש על פיתוח מיומנות מסוימת משלל טכניקות הניווט.
אניה גרינברג, רכז הקליטה של האיגוד מסייע לנווטים חדשים שמחפשים סיוע אישי בטלפון או בפגישה מעבר למידע הקיים באינטרנט. הינך מוזמן לפנות אליו בטלפון 054-5749800, או במייל anya.grinberg@gmail.com. רן ישמח לייעץ לך בטלפון או במייל, להפגש עימך בניווט הקרוב וללוות את צעדיך הראשונים בספורט הניווט