האיגוד לספורט הניווט בישראל

Israel Orienteering Association

<-- לחץ כאן לתפריט

מאגרי מנשה  ליגת ניווט רגלי )יער(
יום ו, 22 פברואר, 2013
אליפות ישראל מחזור 8
זינוקים עד 11:00
שעת גג 13:00
מסלולים
מסלולמרחק 
קצר (רמה 2) 3 ק'מ
קצר+ (רמה 4) 4 ק'מ
בינוני (רמה 5) 5 ק'מ
בנוני+ (רמה 5) 6.5 ק'מ
ארוך (רמה 5) 9 ק'מ
הרשמה מראש 30 שח (לחברי איגוד)
50 שח (לחצוניים)
הרשמה מוקדמת עד19/02/2013 00:00 [ההרשמה המוקדמת הסתיימה]
הרשמה במקום אין הרשמה בשטח הניווט

ארגון

מועדון מארגן לב השרון-מנשה
תכנון מסלולים זיו נוימן
בקרת מסלולים נווה ברקאי
ניהול ארוע אין מידע
פרטי התקשרות זיו 0544513817

מפה

שם המפה מאגרי מנשה צפון [ת] press image to enlarge
סוג שטח חולות
קנ"מ 1:7500
תאריך מיפוי 2012

מידע נוסף ודרכי הגעה

הוראות הגעה כניסה לשטח מצומת אור עקיבא
מידע נוסףדבר המתכנן:

בחרתי הפעם להציג את דבר המתכנן בצורה שונה מעט מהמקובל: דרך עיניו ומחשבותיו של נווט תחרותי העושה את המסלול ה...

חניה בשפע לאורך דרך הכורכר הארוכה ארוכה ואני כבר בשטח הכינוס נהנה מהכחול של האגם למטה ומהשמים הכחולים למעלה. לוקח את תיאור התחנות של המסלול ה... קורא קצת את לוח המודעות וזוכר כי המפה היא בקנ"מ 1:7500 עם קווי גובה של 2 מ', עושה חימום וקצת מתיחות, מחליף מילה עם המתחרה שלי במסלול ה... וניגש לנקודת הזינוק המרוחקת כ 20 מ' מהכינוס. נכנס לזינוק בדיוק בזמן שלי (אני לא מסתבך עם המזכיר המשוגע של האיגוד ביום האליפות הראשון), מחכה לצפצוף, לא שוכח לאפס, לוקח את המפה של המסלול ה... ורץ כ 50 מ' עד למשולש שנמצא בעיקול השביל, אין לי הרבה זמן להנות מהשביל החולי וכבר חותך לשטח.

חולף על פני הכתמים הירוקים של אלת המסטיק, עוקף מצפון את האזור הנמוך בעל הפסים הירוקים – סימן לרתמים בעלי פריחה לבנה שריחה משכר, מבחין בכיפה שלפני ושובר שמאלה לתוך הגיא המערבי, מצפה לראות את הכתום לבן ו...יש – התחנה הראשונה אצלי ביד. מנקב ורץ דרומה לכיפה ממול, תופש את השלוחה וזורם איתה עד לקצה, שמאלה לסבך הירוק (אלת המסטיק כבר אמרנו) והנה התחנה. "יופי של מפה" אני חושב לעצמי ודוהר כבר לנקודה השלישית: קצת עבודת מצפן להתאים את המפה לסבכים, מבחין בעצים שמסמנים לי את הסבך שלי, עוקף, נכנס בין שני סבכים מוארכים, כיפה ותחנה – בול "כל הכבוד למועדון לב השרון".ממשיך בקצב קבוע, נהנה מהמסלול ומהשטח עובר תחנה ועוד אחת ועכשיו מגיע לתחנת הקהל, יימח שמו של מתכנן המסלול – רץ לאורך הדיונה למרות שאין לי כח לנשום (לא נעים מהצלמים ומהקהל), מנקב ועושה פרצוף של מקצוען, חוזר על הדיונה ויוצא ללג ארוך בשטח של האיקליפטוסים. שם לב לכתמים הלבנים (קבוצות עצי איקליפטוס) עולה יורד, שומר על הקו הישר ונעזר בעמודי המתח לתקן את הכיוון... חוצה את השביל הראשי, שותה בתחנת המים המסומנת על השביל (אמרו שיהיה חם מהרגיל) וחוזר לשטח הקשה עם לג שמחייב ריכוז לאורך כל הדרך – מחפש את פריטי הנוף הבולטים ומשתדל להשאר מרוכז במסלול שלי ולא בנווטים הרצים לכל הכיוונים...

שומע מרחוק את שאגות הקהל (יותר נכון הדיסק האינסופי שתקוע במערכת  של האיגוד עם שירי להקת כוורת...) מגביר קצב... מגיע לקו הסיום ואומר לבחור הלא מגולח שבאוהל הסיום כי היה יופי של ניווט ואני כבר מצפה לניווט השני. מוציא את החול מהנעליים מתיישב על שפת האגם לנתח את המסלול ולצלם את הנווטים בתחנת הקהל.


 
הזינו כתובת מוצא לקבלת הנחיות הגעה   יעד ברירת מחדל הינו הכינוס, ניתן לבחר סמן אחר כיעד

--- טרם נטענה מפה ---