האיגוד לספורט הניווט בישראל

Israel Orienteering Association

<-- לחץ כאן לתפריט

מכבים 
יום ו, 08 אפריל, 2011
זינוקים עד 14:00
שעת גג 16:00
מסלולים
מסלולמרחק 
קצר 2.9 ק'מ
ארוך 4.1 ק'מ
 ניווט בכיף
הרשמה מראש 20 שח (לחברי איגוד)
40 שח (לחצוניים)
הרשמה מוקדמת עד06/04/2011 00:00 [ההרשמה המוקדמת הסתיימה]
הרשמה במקום 30 ש"ח - חברי איגוד 50 ש"ח - אורחים עממי: חברי איגוד 20 למפה, אורחים 40 למפה.

ארגון

מועדון מארגן חבל מודיעין
תכנון מסלולים עמרי ונדל
בקרת מסלולים שמוליק רגב
ניהול ארוע שמוליק רגב
פרטי התקשרות עמי - aminivut@walla.com - 054-4238749

מפה

שם המפה אין מידע  
סוג שטח אין מידע
קנ"מ 1:
תאריך מיפוי אין מידע

מידע נוסף ודרכי הגעה

הוראות הגעה דרך הכניסה למכבים רעות ממזרח לעיר מודיעין
מידע נוסףהאביב בפתח והכל ירוק עם פריחה מרשימה של כלניות עירית גדולה ושיחי רותם. ביער האורנים מחכים מסלולים תחרותיים מאתגרים ניווטית אך לא קשים פיזית (ארוך 15 תחנות, קצר 10 תחנות, אין טיפוס).
ישנן תחנות אלקטרונית!!
שני המסלולים עוברים בשטחים המיוערים שמצפון למכבים. המעבר בין מכבים ליער שמצפון מערב אפשרי בשער בצפון הגדר (מסומן במפה) שייפתח לרגל התחרות, או בכביש פנימי בחלקה הדרומי. המסלול הארוך עובר גם במזרח גבעת התיתורה. רוב התחנות אינן קלות, אולם עושר הפרטים מאפשר שפע של נקודות תקיפה וניווט עדין.
דגש למסלול הארוך: בדרך לגבעת התיתורה אין לעבור בשדה המעובד, וחציית הכביש מותרת רק במעברי החצייה המרומזרים המסומנים במפה.
המסלול העממי מומלץ למשפחות ותלמידים. עובר בתאי נוף וטבע מגוונים ואורכו 3.5 ק"מ עם אפשרות קיצור ל-2.5 ק"מ.

שטח הכינוס
פארק קטן ליד כיכר יקותיאלי שבצפון מכבים. בפארק יש דשא, מתקני משחקים לילדים, ספסלים, ברזיה ומספר שולחנות פיקניק (שכנראה יתפסו ע"י המארגנים). בסמוך נמצא מגרש חניה, מרכז מסחרי קטן ומסעדה ("מכביס").

דבר המתכנן (פרטים נוספים)

ארוע: אליפות מודיעין ה-8. מדליות יוענקו ע"י ראש העיר מודיעין ב-10קטגוריות:
ילדות עד 14 כולל (שנתון 1997 ואילך) - מסלול קצר
ילדים עד 14 כולל (שנתון 1997 ואילך) - מסלול קצר
נערות עד 18 כולל (שנתונים 1993 עד 1996) - מסלול קצר
נערים עד 18 כולל (שנתונים 1993 עד 1996) - מסלול ארוך
בוגרות עד 35 (שנתונים 1976 עד 1992) - מסלול ארוך
בוגרים עד 35 (שנתונים 1976 עד 1992) - מסלול ארוך
בוגרות עד 55 (שנתונים 1956 עד 1975) - מסלול קצר
בוגרים עד 55 (שנתונים 1956 עד 1975) - מסלול ארוך
ותיקות 55 ומעלה (עד שנתון 1956) - מסלול קצר
ותיקים 55 ומעלה (עד שנתון 1956) - מסלול קצר

טקס חלוקת פרסים ב15:30

על המפה
מפת מכבים-מודיעין תחומה על ידי כביש 443 מצפון, גדר הישוב מכבים ממזרח והעיר מודיעין ממערב ודרום. למפה שני חלקים: מכבים וגבעת התיתורה. בין שני חלקי המפה מפריד הכביש המוביל למכבים-רעות ("דרך יאיר פרג"), עם מעברי חציה מרומזרים (מעברי חובה המסומנים במפה).
המפה היא הרחבה ואיחוד של שתי מפות קודמות – מפת התיתורה ומפת הבוסתן של מכבים, אותן מיפיתי בשנים 2001-3 בחלקן יחד עם סרגי יאקימוב, לקראת התחרות בשנה שעברה נוסף השטח מצפון מערב למכבים, המחבר את שתיהן למפה אחת, תוך כדי "מתיחת פנים" רצינית ועדכון מסיבי של מפת מכבים שלא עודכנה מאז 2003. השינוי הבולט ביותר במפת מכבים הוא ששטחים רבים שבמפה המקורית סומנו כשטח פתוח או עם עצים פזורים הפכו (במהלך השנים) ליער לבן או ירוק. המפה עשירה בפרטים וקנה המידה של 1:7500 מאפשר להוציא ממנה את המכסימום.
אופי השטח
החלק של מכבים שטוח ומיוער בחלקו, מורכב משטחי החורש שממזרח ומצפון ליישוב מכבים. גבעת התיתורה היא פארק ואתר ארכיאולוגי, ברובה שטח טרשי פתוח, מאופיינת על ידי טרסות, מצוקים וגדרות אבנים, ומספר רב של בורות מיסתור (המסומנים במפה ע"י עיגולים כחולים, "בור מים"), המאובטחים ע"י קוביות בטון וסבכות מתכת. הצמחייה בשטחים הפתוחים נמוכה (עדיין) ויש שפע פריחת רקפות. אזורי היער ברובם לבנים או ירוקים בהירים, לכן ברוב המפה העבירות קלה והמסלולים מהירים.

לחובבי הטבע:
הכל רענן אחרי הגשמים, ויש פריחה מרשימה של רקפות, כלניות עירית גדולה ושיחי רותם. מגבעת התיתורה נשקף נוף מרהיב: ביום טוב ניתן לראות מן הגבעה את הים התיכון, הערים לוד ורמלה, והרי ירושלים.

רקע הסטורי:
גבעת התיתורה היא תל שיושב עוד בימי קדם. יש בה מערות אגירה ומסתור רבות בכמה מהן נמצאו ממצאים מתקופת החשמונאים: קברים, תשמישי קבורה ואף מטבעות. כמו כן נחשפו מקווה ורצפת פסיפס (בשניהם ממוקמות תחנות של המסלול הארוך). בתקופת הצלבנים הוקם בראש הגבעה בית אחוזה תלת קומתי של משפחה צרפתית, שבחלקו השתמר עד היום ("המצודה הצלבנית"). במלחמת השחרור כבשה חטיבת יפתח את הכפר אום בורג' שישב על הגבעה ובקרב מכריע הדפה התקפה כבדה של הלגיון ובכך קבעה את קו הגבול עד 1967. היישוב מכבים הוקם ע"י תנועת מכבי העולמית בשנת 1988. זמן קצר אחרי כן הוקם היישוב רעות, ברובו ע"י משפחות צבא קבע. בשנות התשעים הם התאחדו וקבלו מעמד של מועצה מקומית, ובשנות ה-2000 קמה העיר מודיעין ומועצת מכבים-רעות צורפה אליה במעמד של רובע אוטונמי. סביב גבעת התיתורה התנהל מאבק ממושך בין היזמים והקבלנים שרצו לבנות בה לבין שוחרי איכות הסביבה והטבע, ברובם תושבי מכבים, שרצו לשמרה בשל ערכי הטבע, הנוף והארכיאולוגיה שבה. לבסוף הוכרה הגבעה כשמורה ופארק ארכיאולוגי בצו בג"צ.

עמרי ונדל
 
הזינו כתובת מוצא לקבלת הנחיות הגעה   יעד ברירת מחדל הינו הכינוס, ניתן לבחר סמן אחר כיעד

--- טרם נטענה מפה ---